Dekoracyjna ściana w sypialni

Ciekawym rozwiązaniem dość często stosowanym w bardzo różnych wnętrzach, a zwłaszcza w sypialniach jest ściana dekoracyjna. Zwykle dotyczy to ściany tuż za łóżkiem. Daje to zwykle bardzo ciekawy efekt zgodny z indywidualnymi upodobaniami mieszkańca tejże sypialni. Sposobów na taką dekoracyjną ścianę jest naprawdę wiele.

Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest po prostu pomalowanie ściany na odmienny od reszty kolor. Jest to proste, daje miły dla oka efekt, ale jest też raczej mało twórcze. Czemu nie pójść dalej i nie zastosować bardziej kreatywnych rozwiązań? Nie każde wnętrze pozwala na użycie ciemnych kolorów z uwagi na brak odpowiedniego oświetlenia. W sypialni powinno być przytulnie i kameralnie, ale nie ciemno i szaro.

W wielu sklepach z różnego rodzaju akcesoriami do wnętrz można spotkać różnorakie naklejki na ścianę. Są one przeznaczone do wszystkich właściwie wnętrz, również do sypialni. Takie naklejki pozwalają na szybkie i proste osiągnięcie bardzo ciekawego efektu. Wybór wzorów jest właściwie nieograniczony. Niektóre formy pozwalają na samodzielne zaprojektowanie takiej naklejki. Dzięki temu możemy nad łóżkiem oglądać portret naszego kota lub ulubiony cytat. Umiejętnie wkomponowana taka naklejka może wyglądać naprawdę olśniewająco.

Niektórzy zamiast malowania ściany decydują się na położenie tapety. Wybór tapet jest także ogromny, dzięki czemu mamy duże pole do popisu. Znajdziemy wzory w stylu glamour, w stylu nowoczesnym, a także proste i klasyczne. Każdy dopasuje odpowiednią tapetę do swoich własnych upodobań. Pamiętajmy jednak, że w przypadku tapet bardzo wyrazistych, barwnych i odważnych powinniśmy resztę wnętrza mieć raczej stonowaną. W innym wypadku zamiast przytulnej sypialni otrzymamy po prostu bałagan i zwykły, pstrokaty pokój.

Można spotkać także bardziej wyrafinowane rozwiązanie na ścianę dekoracyjną. Ciekawym pomysłem jest ściana fornirowana. Niezależnie jaki kolor i rodzaj forniru wybierzemy, będzie to wyglądało niezwykle szykownie i gustownie. Będzie to taka ściana „z drewna”, która zdecydowanie ociepli każde wnętrze. Obłożenie ściany fornirem jest na pewno o wiele bardziej kosztowne niż pomalowanie jej czy też nałożenie tapety. Wygląda jednak o wiele bardziej elegancko, przez co efekt jest także ciekawszy. Na takiej ścianie nie warto już wieszać żadnych ozdób, obrazków czy półek. Sama w sobie jest bardzo stylowa, więc po co psuć ten efekt niepotrzebnym pejzażykiem?

Tradycjonalistom na pewno najbardziej spodoba się po prostu powieszenie obrazu nad łóżkiem. Jest to tak samo popularne jak pomalowanie ściany na ciemniejszy od reszty kolor. O ile ogromny obraz w grubej, masywnej, pozłacanej ramie może wyglądać nieco pretensjonalnie, o tyle proste, nowoczesne grafiki w lekkich ramkach nie będą tak ciężkie i nie narzucą całemu wnętrzu swojego stylu.

Rodzaj i aranżacje dekoracyjnej ściany powinniśmy dostosować do rodzaju naszego łóżka, a właściwie do jego zagłówka. W przypadku, kiedy zagłówek ten jest bardzo dekoracyjny, w wyrazistym kolorze, pikowany lub też z masywnego drewna, powinniśmy raczej postawić na prostotę. Ciężkie, masywne łóżko i tak bardzo często jest centralnym punktem w sypialni. Jeśli dołożymy do tego równie dekoracyjną i ozdobną ścianę, możemy otrzymać efekt pstrokacizny. A tego raczej nikt nie chce.

Źródło: kellog.org

Źródło: kellog.org

Źródło: qloungemiami.com

Źródło: qloungemiami.com

Źródło: www.bestwalldecor.net

Źródło: www.bestwalldecor.net

pobrane

Źródło: fladfamilyjourney.blogspot.com

Źródło: fladfamilyjourney.blogspot.com

Źródło: blogsthenewblack.blogspot.com

Źródło: blogsthenewblack.blogspot.com

Źródło: www.drawords.com

Źródło: www.drawords.com

Źródło: www.creativemuralconcepts.com

Źródło: www.creativemuralconcepts.com

01

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *