Designerskie dodatki do biura lub gabinetu

Biuro lub domowy gabinet to przede wszystkim miejsce pracy. Tu wykonujemy swoje obowiązki, oczywiście zarabiamy na życie nasze i naszej rodziny. To jednak także miejsce, gdzie spędzamy znaczną część naszego życia. Warto zatem, aby było ono jak najbardziej przyjazne, urządzone w taki sposób, aby był to czas spędzony możliwie najprzyjemniej. Nie każdy ma to szczęście, że praca jest po części jego pasją. Jeśli jest ona w pierwszej kolejności obowiązkiem, to każdy kolejny dzień może się okazać coraz trudniejszy. Sytuację życiową często nie jest łatwo zmienić. Wygląd swojego otoczenia, swojego biurka, zwłaszcza kiedy pracę wykonujemy w domu, zmienić można szybko, prosto, często bardzo niskim kosztem. Warto zatem spróbować.

Jak urządzić miejsce pracy, aby było ono praktyczne i wygodne, wiemy z poprzedniego artykułu. Dobrze byłoby się także dowiedzieć, jak je urozmaicić, dodać mu charakteru, niepowtarzalnego stylu po to, aby było to miejsce w jakiś sposób bliskie nam samym, w pewien sposób spersonalizowane. Ramka ze zdjęciami rodziny to zapewne rozwiązanie, które nasuwa się wielu osobom. Fakt- na pewno się przyda. Kiedy będziemy przez telefon rozmawiać z wyjątkowo niemiłym klientem, to jedno spojrzenie na uśmiechniętą twarz partnera czy naszego dziecka znacznie złagodzi nastrój i wywoła pozytywne odczucia.

Jedno zdjęcie jednak nie stworzy designerskiej i efektownej przestrzeni. Warto postawić na coś bardziej wyrazistego, coś, co przykuje uwagę i nada ton całej aranżacji.

W tym celu warto posłużyć się designerskimi elementami wystroju wnętrz. Lampa, kosz na śmieci- to przedmioty, które i tak mieć musimy. Dlaczego zatem mają być zwyczajne, normalne, nudne?

binBardzo ciekawym rozwiązaniem do każdego biura będzie niebanalny kosz na śmieci Bin Bin. Co może być oryginalnego w ta prozaicznym przedmiocie codziennego użytku? Jego wygląd oczywiście. Kosz ten przypomina swoją formą to, co najczęściej do niego wrzucamy, czyli pogniecione kartki papieru. Kosz ten jest tak z jednej strony oczywiste, a z drugiej niecodzienny, że nikogo nie powinien dziwić jego nieprawdopodobny sukces. Został wyprodukowany przez formę Essey, a na dodatek był jej pierwszym produktem, który miał zaważyć na dalszych losach przedsiębiorstwa. Ryzyko się jednak opłaciło. Kosz Bin Bin okazał się strzałem w dziesiątkę.

penpen_02

Aby nawiązać do niebanalnej stylistyki kosza na śmieci, można wybrać równie ciekawy i pochodzący od tego samego producenta kubek na ołówki Pen Pen. Przybornik ten również przypomina pognieciona kartkę papieru, a więc coś zwyczajnego w każdym biurze.


W każdym gabinecie na pewno przyda się także zegar. Dzięki pomysłowości projektantów nie musi on być zwyczajny. Może być nadzwyczajny. Może być zegar minimalistyczny, a może być wyjątkowo odważny. Na pewno nawet tak oczywisty element, jak zegar właśnie także może stać się efektownym dodatkiem do każdej aranżacji.

fot.www.design55online.co.uk

fot.www.design55online.co.uk

Osoby ceniące prostotę na pewno zwrócą uwagę na niebanalny projekt Reinharda Dienesa- Wyzer. Zegar ten to tak naprawdę dwie wskazówki oraz mocny, niemiecki mechanizm. Nie ma tu tarczy, nie ma indeksów. Za tarczę służy w tym wypadku ściana. Trzeba przyznać, że jest to zegar bardzo oryginalny, na pewno wyjątkowy. Z pewnością nie każdemu się spodoba, ale też i nie o to twórcy chodziło. Na pewno natomiast zwróci uwagę miłośników designu.


thegadgetflow.com

thegadgetflow.com

Nieco bardziej zbliżony do tradycyjnego, ale wciąż dość nowoczesny jest natomiast zegar FELT TWO. To zegar stojący, świetnie się prezentujący a każdej strony. Wyjątkowy jest przede wszystkim przez to, że został wykonany ze sprasowanego filcu. Dostępny jest w kilku dość prostych kolorach, które znakomicie współgrają z bambusową nakładkę na tylnej części zegara. Zegar FELT TWO to opcja bardzo bezpieczna, która nie poirytuje tradycjonalistów, ale przypadnie do gustu tym, którzy po prostu lubią design.


fot.www.woont.com

fot.www.woont.com

Zegar LEFF Amsterdam Brick to z kolei idealne rozwiązanie dla osób lubiących styl retro, nawiązanie w szczególności do lat 70-tych. To zegar klapkowy, w zasadzie kultowy. Na pewno oryginalny. Ociepli chłodne, takie nieco formalne wnętrze i doda im sympatycznego charakteru. Może stanąć na biurku czy regale. To po prostu świetny czasomierz.


1210

fot.atakdesign.pl

fot.atakdesign.pl

Takim bardzo wyrazistym i eleganckim jednocześnie rozwiązaniem będzie którykolwiek z zegarów z kolekcji George’a Nelsona- Wall Clocks 1948/60 r. To zegary ponadczasowe, bardzo stylowe, dostępne w kilku wariantach. Przypominają stylistykę lat 50-tych, ale ich różnorodność kształtów i form pozwala je wkomponować do bardzo różnych wnętrz. Raczej daleko im do minimalizmu. Mimo to, że zostały zaprojektowane jeszcze w poprzednim wieku, to sprawdzają się nawet w bardzo nowoczesnych wnętrzach.


www.wonderwood.nl

www.wonderwood.nl

W biurze znajdzie się miejsce nie tylko na przedmioty niezbędne, ale także na dekoracje. Nie muszą one być jednak tak poważne, formalne, czasem nawet pompatyczne. Mogą być po prostu miłe, przyjemne i sympatyczne, a jednocześnie gustowne. Takie będą na pewno duńskie drewniane ozdoby z kolekcji Kay Bojesen. Małpka, słoń, miś, hipopotam i wiele innych uroczych figurek wniesie do każdej aranżacji wiele humoru. Te drewniane figurki sprawdzą się zresztą nie tylko w biurze, ale również w wielu innych wnętrzach.


Mnóstwo jest różnego rodzaju dodatków i produktów, które pozwolą nam na urozmaicenie wnętrz biurowych. Jeśli nie brakuje nam odwagi, możemy postawić na designerskie meble o niebanalnych formach. Nietypowe biurko, designerski fotel czy nowoczesne regały na pewno sprawią, że miejsce pracy stanie się nie tylko wygodne, ale i bardzo stylowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *