Designerskie meble dla dzieci

Współcześnie projektanci mebli i dodatków do domów nie zapominają o naszych najmłodszych. Również meble dziecięce możemy spotkać niezwykle pomysłowe, oryginalne, w różny sposób oddziałujące na psychikę dziecka. Urządzając zatem pokój naszej pociechy, warto pomyśleć o tych bardziej nietuzinkowych dodatkach, które na pewno wniosą do niego ciekawego charakteru. Znajdziemy niebanalne krzesełka, łóżeczka, jak i wszelkie różnorodne dekoracje.

Ogromnie popularne są dziecięce łóżeczka w różnych kształtach. Chłopcy zwykle marzą o tym, żeby spać w wozie strażackim, samochodzie policyjnym czy wyścigówce. Dziewczynki z kolei wola bardzo subtelne, baśniowe wzory, pełne różu, księżniczek czy wróżek. Takich łóżek znajdziemy na rynku naprawdę wiele i każdy wybierze idealne dla siebie rozwiązanie. Najbardziej popularne są motywy z kultowych lub też aktualnie popularnych bajek. Jeśli nasza córka będzie szczególna fanką jakiejś konkretnej postaci z bajki, bez problemu możemy urządzić jej praktycznie cały pokój, od drobiazgów po meble z takim właśnie motywem. Trzeba jednak przyznać, że takie rozwiązanie nie zawsze jest praktyczne. Nastolatek już raczej nie będzie chciał spać w samochodziku wyścigowym. Decydując się na taki zakup trzeba będzie zatem wziąć pod uwagę ten istotny aspekt.

Nowoczesnym i z kolei niebywale praktycznym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego będą meble modułowe. To rozwiązanie na lata, które sprawdzi się i w pokoju sześciolatka, i piętnastolatka. Meble modułowe pozwalają na ich indywidualne dopasowanie do wnętrza. Znajdziemy tu zwykle system półek i szafek w regularnych kształtach, które dowolnie można ze sobą zestawiać. Można w ten sposób stworzyć dużą meblościankę, ale można także półki rozwiesić czy rozstawiać swobodnie po całym pokoju. Z biegiem lat gust naszego dziecka będzie się zmieniał i sam będzie mógł decydować o wyglądzie swojego pokoju. Doskonale w tym wypadku sprawdzą się na pewno subtelne, raczej uniwersalne kolory. Warto zatem unikać jednoznacznych wzorów charakterystycznych dla danego wieku, a wybierać raczej kolory z podstawowej gamy, które się przez lata nie znudzą, a które będzie można ponadto dowolnie zestawiać z innymi. Meble modułowe to obecnie rozwiązanie bardzo popularne. Uciekamy obecnie od konsumpcjonizmu, w każdej sferze życia staramy się wybierać rozwiązania na lata. Meble modułowe doskonale wpisały się w ten trend.

Kolejne niebywale ciekawe rozwiązanie, które od całkiem niedawna jest obecne w ofertach producentów to łóżeczka rosnące wraz z dzieckiem. O prostych tapczanikach, które możemy rozsuwać i przez to powiększać stopniowo o kilka centymetrów słyszeli już praktycznie wszyscy. Takie łóżka, o ile są trwałe, wytrzymają od maleńkości aż do wieku nastoletniego i cały czas będą wygodne i przydatne. Istnieje jednak jeszcze jedno rozwiązanie skierowane raczej do tych najmniejszych dzieci. To łóżeczka dziecięce, które możemy modyfikować wraz z rozwojem naszego dziecka. Początkowo kupujemy zwykłe łóżeczko dla niemowlaka, z materacykiem i drabinkami. W pierwszych tygodniach życia, materacyk znajduje się wysoko, aby rodzicom było wygodniej wyjmować dziecko z łóżeczka. Kiedy nasza pociecha zaczyna się podnosić samodzielnie, możemy materacyk obniżyć, co zapobiegnie wypadkowi. Następnie, kiedy nasze dziecko stanie się jeszcze bardziej samodzielne, możemy całkowicie z jednak strony drabinkę zdjąć, dzięki czemu mamy zwyczajne łóżeczko dziecięce. Stylowe i praktyczne. Przyjdzie jednak czas, kiedy nasza pociecha już całkowicie z tego łóżeczka wyrośnie. Wówczas nie musimy go wyrzucać, ponieważ może ono stać się wygodna ławką do przedpokoju, może nawet wciąż pokoju dziecięcego. Jeśli łóżeczko zostało dodatkowo wyposażone w szuflady i półki, to otrzymamy miejsce do przechowywania zabawek. Niektórzy producenci poszli jeszcze o krok dalej. Koncepcja jest ta sama: łóżeczko wielofunkcyjne. Kupujemy zatem łóżeczko z przewijakiem. Kiedy nasza pociecha wyrośnie już z łóżeczka, a tym bardziej z przewijaka, mamy możliwość rozłożenia go i stworzenia małego tapczanika, do tego biurka i półki. To rozwiązanie na pewno doceni bardzo wielu rodziców.słoń

Urządzając pokój dziecięcy, warto przyjrzeć się także dziełom współczesnych projektantów. Dzieci na całym świcie pokochały kultowego słonika Eames Elephant. To stylowy dodatek do każdego dziecięcego pokoju. Służy przede wszystkim jako siedzisko, ale dziecięca wyobraźnia na pewno znajdzie dla niego mnóstwo innych zastosowań. Takich produktów jest naprawdę wiele, a każdy z nich jest wyjątkowy.

Jak zatem widać, dzięki pomysłowości producentów i projektantów meble dziecięce są coraz bardziej kreatywne i praktyczne, Niektóre pomysły szczególnie przypadną do gustu zwłaszcza rodzicom, którzy docenią ich funkcjonalność o wiele bardziej niż same dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *