Jak urządzić domowe biuro

XXI wiek daje wiele możliwości na wszelkich płaszczyznach życia. Coraz więcej osób zajmuje się zdalną pracą, którą można wykonywać w swoim domu. Jest to praca jak każda inna i także wymaga porządnego, komfortowego miejsca. Potrzebne jest zatem urządzenie domowego biura, które będzie ładne, stylowe, a przede wszystkim praktyczne.

fot.www.ideas-for-home-decorating.com

fot.www.ideas-for-home-decorating.com

fot.www.archiproducts.com

fot.www.archiproducts.com

fot.www.dekrisdesign.com

fot.www.dekrisdesign.com

 1. Dla miłośników klasyki. Nieśmiertelne, ciężkie, masywne, drewniane biurka są zawsze stylowe i eleganckie. Niezależnie od panujących trendów ponadczasowa klasyka zawsze się broni i nawet teraz, w epoce minimalizmu wciąż możemy spotkać stylowe, drewniane biurka. Najczęściej spotkamy je w luksusowych gabinetach, dużych, przestronnych, w których znajdzie się jeszcze miejsce na prawdziwą bibliotekę. Duże, drewniane biurko kojarzy się z szykiem i elegancją, a też wygląda niezwykle profesjonalnie. Do tego wypada dopasować równie stylowy regał na dokumenty i akcesoria. Nie może się oczywiście obyć bez stylowego fotela. W taki sposób stworzymy wnętrza ponadczasowe, wykwintne i bardzo stylowe. Ważne jest jednak, aby było praktyczne i ułatwiało nam pracę. Zdarza się, że opisane wyżej biurka mogą nam nieco w pracy przeszkadzać. Pamiętajmy, ze pierwotnie nie były one przeznaczone do pracy przy komputerze, a do czytania książek i podpisywania dokumentów. Możemy mieć problem niekiedy z dopasowanie odpowiedniej wysokości i szerokości fotela. Obecnie dostępne biurka w tym stylu są już bardziej dostosowane do nowoczesnego trybu pracy. Warto zatem nawet w takim wypadku zwrócić uwagę na komfort, a nie tylko piękny wygląd.

  fot.thenewdaily.com.au

  fot.thenewdaily.com.au

  fot.www.thegpod.com

  fot.www.thegpod.com

  fot.www.motiqonline.com

  fot.www.motiqonline.com

 2. Dla zwolenników praktycznych rozwiązań. Takie osoby wygląd będą stawiały na drugim miejscu. Najważniejsza dla nich będzie wygoda. Producenci tworzą dziesiątki, jeśli nie setki ciekawych rozwiązań, które na pewno ułatwią pracę w domu. Znajdziemy zatem biurka duże, z szerokim blatem na cały sprzęt i akcesoria, z wieloma szufladami, z półką na klawiaturę, której w klasycznych meblach możemy nie spotkać. Osoba praktyczna otoczy się także szeregiem mebli do przechowywania. Spraw znacznie ułatwią wszelkiego rodzaju kontenerki. To małe mebelki na kółkach, które możemy dowolnie przestawiać, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Osoby praktyczne postawią także na komfortowy fotel wykonany według dobrych, trwałych technologii i z jak najlepszych materiałów. Aby fotel umożliwiał wygodną pracę, powinien mieć regulowaną wysokość, wysokie oparcie, wyprofilowane siedzisko. Nie musi natomiast być piękny i szykowny. W praktycznym biurze znajdziemy także pojemniki na drobiazgi, osobne półki na dokumenty, tablicę na najważniejsze wiadomości, uwagi, notatki. Wszystko ma być wygodne i ułatwiające przechowywanie i oczywiście zachowanie porządku.

  fot.decozilla.com

  fot.decozilla.com

  fot.homenis.com

  fot.homenis.com

  fot.beearchitects.com

  fot.beearchitects.com

 3. Dla miłośników designu. Tu mamy prawdopodobnie największą dowolność kształtów, form i kolorów. Osoby lubiące współczesny design wiedzą, że to nie sztuka urządzić wnętrze za pomocą mebli z katalogów. Sztuką jest natomiast kreatywne wykorzystanie różnego rodzaju przedmiotów codziennego użytku. Takie osoby tworzą miejsca pobudzające wyobraźnię, wzmagające kreatywność, zmuszające do twórczego myślenia. Znajdziemy tu wygodne biurko, ale może się ono składać po prostu z kawałka wielkiej deski położonej na znanych stolarzom czy lakiernikom „kobyłkach”. Zamiast prostego regału na dokumenty będzie tu szereg drewnianych skrzynek. Długopisy będą w puszkach po fasoli pomalowanych na neonowy kolor, a zamiast tablicy korkowej znajdziemy europaletę. Zaletą takich wnętrz jest to, że zależnie od naszej kreatywności możemy je dopasować do naszych upodobań. Jeśli zechcemy skrzynkę powiesić na ścianie, to zrobimy to. Jeśli przestanie nam się to podobać, to zamontujemy jej kółka i otrzymamy swój własny kontenerek.

Niezależnie czy jesteśmy fanami klasyki, czy designu, musimy pamiętać o wielu zasadach dotyczących urządzania domowego biura. Nie zawsze mamy na nie dużo miejsca, ale w miarę możliwości starajmy się ustawiać biurko jak najbliżej okna. Żadna lampka nie zastąpi nam światła naturalnego. I nie zapominajmy także o tym, jak ważny jest komfortowy fotel biurowy. Zdecydowanie lepiej zainwestować w niego niż w inne meble. Chyba tylko osoby spędzające po 8, nawet 10 godzin bez przerwy przy komputerze, wiedzą jak bardzo niewygodny fotel może zaważyć na samopoczuciu i nawet zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *