Jak zaaranżować różowe wnętrza

Róż to kolor kojarzący się głównie z pokojem dziecięcym. Praktycznie wszystkie małe dziewczynki kochają różowy kolor, takie chcą mieć ubrania i takie też swoje pokoje. Dlatego właśnie bardzo rzadko możemy spotkać w „normalnych” wnętrzach, takich jak pokój dzienny czy tym bardziej kuchnia. Z drugiej strony kolor różowy dla niektórych jest zbyt infantylny, często kojarzy się z kiczem i bezguściem. Prawdą jest jednak, że każdy kolor nieodpowiednio skomponowany może być tandetnym.

Kolor różowy może mieć rożne odcienie, jak zresztą wszystkie inne i każdy z nich tworzy we wnętrzu zupełnie inną atmosferę. Znajdziemy zatem subtelny kolor lila, który spodoba się miłośnikom pasteli, a także wyrazistą fuksję, która jest bardzo wyrazistą barwą. Niezależnie od wybranego koloru należy pamiętać, że różu nie można łączyć ze wszystkimi innymi kolorami. O ile połączenie go z szarym jest względnie proste, a na pewno gustowne, o tyle skomponowanie go ze złotem faktycznie może kojarzyć się z kiczem. Osoby nieposiadające dużego doświadczenia w aranżacji wnętrz lub też nieczujące się doskonale w tej dziedzinie powinny wybierać bezpieczniejsze rozwiązania. Na bardziej ryzykowne powinny się decydować raczej te osoby z większą wiedzą i umiejętnościami.

W pokoju dziennym z powodzeniem możemy zastosować kolor różowy bez obawy o osiągnięcie dziecinnego lub też kiczowatego efektu. Postawmy jednak na jeden odcień różu i do niego dobierzmy jeden lub dwa inne odcienie. W ciemniejszych, słabo oświetlonych wnętrzach sprawdzą się wszystkie jasne, chłodne odcienie, do których może dopasować szary, biel, a nawet delikatne ozdoby w srebrnym kolorze. Takie połączenie da nam bardzo nowoczesny i stylowy zarazem efekt, który będzie daleki od pokoju dziecięcego. Jeśli nie musimy starć się o optyczne powiększenie wnętrza, możemy zdecydować się na bardziej wyraziste odcienie, np. wspomnianą już fuksję. To kolor bardzo żywy, piękny, zdecydowanie dominujący. Z tego właśnie względu powinniśmy bardzo ostrożnie dobierać do niego inne kolory. Bezpieczny będzie szary, względnie biały i czarny. Warto być ostrożnym ze stosowaniem równie żywych barw, jak czerwień, żółć czy nawet fiolet. Dekoracje w kolorze srebrnym na pewno dodadzą takiemu wnętrzu wiele szyku i elegancji. Matowe, popielate i szare dodatki natomiast sprawdzą się we wnętrzach bardziej nowoczesnych i stonowanych.

Jeśli zamierzamy zastosować kolor różowy w pokoju dziennym, warto stosować go z umiarem. Najprostszym rozwiązaniem będzie po prostu pomalowanie jednej ze ścian na wybrany kolor. D tego można dobrać kilka poduszek dekoracyjnych na kanapie. Takie rozwiązanie zdecydowanie ożywi wnętrze, a przy tym będzie wyglądało bardzo gustownie. Jeśli zdecydujemy się na jasne, chłodne odcienie różu, możemy nieco bardziej poszaleć z dodatkami. Możemy dopasować piękne zasłony z delikatnym, różowym motywem, do tego równie gustowne donice czy osłony. Jednocześnie należy pamiętać także o koniecznym umiarze.

Kolor różowy będzie także ciekawym rozwiązaniem do sypialni. Tu w większości zależy nam na tym, aby stworzyć romantyczny, nastrojowy klimat. Subtelny róż sprawdzi się zatem idealnie. Pozwoli na stworzenie lekkiej, kobiecej atmosfery. Do tego możemy dołożyć kilka srebrnych dodatków i w prosty sposób otrzymujemy szykowne wnętrze w stylu glamour. W sypialni możemy także zaszaleć ze wzornictwem. Spokojnie możemy tu dopasować stylową narzutę w piękny ornament, dzięki czemu stworzymy niezwykle luksusową atmosferę.

Choć kolor różowy nie jest łatwy do wkomponowania, to warto podjąć się takiego wyzwania. Takie wnętrza mogą zdecydowanie różnić się od wszechobecnej klasyki. Na pewno nie będzie nudno, a raczej gustownie i stylowo.

fot.homes-kid.com

fot.homes-kid.com

5

fot.favim.com

 

fot.swhid.blogspot.com

fot.swhid.blogspot.com

fot.www.pinterest.com

fot.www.pinterest.com

fot.amaliavet.com

fot.amaliavet.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *