Kropki, kwiatki i paski

Paski, kropki, wszelakie figury, mniej lub bardziej dziwaczne mogą być bardzo ciekawym rozwiązaniem do wnętrz. Zdecydują się na nie z pewnością bardziej odważne osoby lubiące ryzykowne i wyraziste wzornictwo.

 

fot.designncolorwallpaper.blogspot.com

fot.designncolorwallpaper.blogspot.com

fot.www.decoist.com

fot.www.decoist.com

fot.www.lushome.com

fot.www.lushome.com

fot.www.decoist.com

fot.www.decoist.com

fot.freshome.com

fot.freshome.com

Paski to wzór nieco ryzykowny, zresztą jak praktycznie każdy tak wyrazisty. Mimo to paski możemy spotkać w bardzo różnorodnych aranżacjach, nie tylko nowoczesnych. Znajdziemy je także w bardziej klasycznych stylizacjach, np. nawiązujących do angielskiego stylu. Tu możemy spotkać tapety w pastelowe kolory. Błękitne pasy na białym tle prezentują się bardzo subtelnie i doskonale wpiszą się do romantycznych nieco wnętrz.

Paski mogą podziałać na korzyść naszego wnętrza, ale nieumiejętnie zastosowane osiągną przeciwny skutek. Na pewno powinni o nich pomyśleć właściciele niskich i ciasnych wnętrz. Tapeta w wyraziste pionowe pasy sprawi, że dane pomieszczenie wyda się optycznie wyższe, a przez to i większe. To dobre rozwiązanie w małych kawalerkach, gdzie jest duża potrzeba optycznego powiększania pomieszczeń. Pionowe pasy w wyraziste kolory na pewno będą także centralnym punktem w każdym pokoju, dlatego należy je dobierać bardzo rozsądnie. Choć to bardzo dobry sposób na powiększanie to, jeśli wybierzemy niezbyt odpowiednie kolory, możemy osiągnąć efekt daleki od zamierzonego. W ciemnym pomieszczeniu najlepsze będą jaśniejsze kolory z niewielkim tylko ciemniejszym akcentem lub nawet bez niego.

Tapetę w pasy można potraktować także jako element dekoracyjny naszego wnętrza. Nie muszą być ozdobą przecież liczne wazoniki i figurki. Odpowiednio dobrane kolory na gustownej tapecie w połączeniu z pasującym wystrojem wnętrza stworzą spójną i efektowną całość.

Mniej popularne są natomiast paski poziome, których zastosowanie może przysporzyć nieco problemów. Łatwo bowiem zaburzyć proporcje w danym wnętrzu i z dużego, symetrycznego pokoju zrobić optycznie małą, ciasną klitkę.

Czy to poziome, czy pionowe paski obecne są we wnętrzach w stylu skandynawskim, marynistycznym, ale też o wiele bardziej romantycznym angielskim. Ogromną ich różnorodność spotkamy również w designerskich aranżacjach, gdzie panuje prawdziwa dowolność kolorystyczna.

fot.www.abouthomesdecorating.com

fot.www.abouthomesdecorating.com

fot.designandsunshine.com

fot.designandsunshine.com

fot.www.decoist.com

fot.www.decoist.com

Trudniejszym do okiełznania wzorem są kropki. Są chyba bardziej ryzykowne niż paski. Mogą wprowadzić nieco zamieszania do praktycznie każdego wnętrza, dlatego zalecany jest przede wszystkim umiar. Tapeta w kolorowe kropki będzie zawsze bardzo wyrazista, a jej kolorystyka może zdominować całe pomieszczenia. Nie zmienia to jednak faktu, że stylowa tapeta w czarne grochy wniesie do zwykłego, nowoczesnego wnętrza trochę ciekawego charakteru. W minimalistycznym wnętrzu taka ściana pokryta tapetą w kolorowe kropki może stanowić gustowny element ozdobny, dzięki któremu wnętrze nie będzie nudne.

fot.www.dcistudio.com

fot.www.dcistudio.com

fot.blog.styleestate.com

fot.blog.styleestate.com

fot.www.mywebroom.com

fot.www.mywebroom.com

Kwiaty to kolejny motyw, który bardzo często spotkać możemy we wnętrzach. Wzory florystyczne zmieniają się z biegiem czasu. We wspomnianych już wnętrzach w stylu angielskim spotkać można kwiaty bardzo realistyczne, często róże, w pięknych, subtelnych kolorach. W aranżacjach nowoczesnych natomiast możemy spotkać przeróżne wariacje na temat świata roślin w ogóle. Nie będzie już romantycznych róż, a raczej abstrakcyjne storczyki, słoneczniki czy stokrotki. Miejsce drobniutkich wzorków zajęły duże, wyraziste wzory. Dzięki technice nie jesteśmy zdani tylko na tapety, ale mamy możliwość zamówienia idealnej fototapety, niezwykle wyrazistej, z dowolnym właściwie wzorem. To zdecydowanie rozszerzyło możliwości, co wiele osób zresztą wykorzystuje. Kwiaty spotkamy nie tylko na ścianach, ale w każdym właściwie miejscu. Na poszewkach, dekoracjach, nawet meblach. Tak naprawdę to pomimo zmieniających się trendów kwiaty były, są i zapewne będą.

Paski, kropki i kwiatki to nie wszystko. Współczesny design przewiduje ogromną różnorodność wzorów i kolorów we wnętrzach. Spotkamy zygzaki, psychodeliczne kształty i inne nawiązujące do wszelkich dziedzin naszego życia.

Niezależnie od wybranego wzoru należy go bardzo umiejętnie dopasować do naszego wnętrza. Jak zawsze należy pamiętać o umiarze, bo przecież „Mniej znaczy więcej”. Osoby, które czują się na siłach łączą czasem paski z grochami, tworząc niesamowite kombinacje, od których trudno oderwać wzrok. Dzięki naszej pomysłowości wnętrza staja się niepowtarzalne, a czasem nawet osobliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *