Łóżko do idealnej sypialni

Sypialnia to jedno z najważniejszych miejsc w naszych domach. W kuchni i salonie pracujemy, przygotowujemy posiłki, spotykamy się z rodziną, a w sypialni odpoczywamy i zbieramy siły na następny dzień pracy. Warto zatem zadbać o jak najlepsze warunki do tego wypoczynku.

Aby sypialnia była jak najbardziej komfortowa, potrzebne jest w niej oczywiście łóżko. Za jego wygodę odpowiada odpowiednio dobrany do naszych potrzeb materac, ale również samo łóżko, czyli właściwie rama jest niezwykle istotne. Musi być dopasowane do wielkości sypialni, ale też do naszego gustu. Miłośnik współczesnego wzornictwa nie będzie się zbyt dobrze czuł w masywnym łóżku z baldachimem. W sypialni niezwykle ważne jest to, aby każdy szczegół odpowiadał naszym upodobaniom. Na szczęście wybór w sklepach i salonach jest bardzo duży, więc praktycznie każdy znajdzie jakieś rozwiązanie dla siebie.

fot.www.ihaoci.com

fot.www.ihaoci.com

fot.www.furnituredepot.com

fot.www.furnituredepot.com

fot.www.furnituredepot.com

fot.www.furnituredepot.com

Spotkać można przede wszystkim klasyczne łózka sypialniane drewniane lub też fornirowane. Prezentują się zawsze bardzo stylowo i ponadczasowo. Często masywne i ciężkie, ale spotkać można także modele lekkie, w jasnych kolorach, o prostej formie. Im bardziej zdobione łóżko, tym prostsza powinna być aranżacja. Jeśli zdecydujemy się na łóżko o prostym zagłówku i w miarę neutralnej kolorystyce, możemy je dopasować zarówno do tych klasycznych aranżacji, jak i bardziej nowoczesnych, prostych i stonowanych. Będzie to z pewnością rozwiązanie najbezpieczniejsze. Trudniej będzie natomiast w przypadku łózek bardziej zdobionych, nawet rzeźbionych. Tu musimy wykazać się przede wszystkim gustem i umiarem. Oczywiście powinniśmy resztę mebli dobrać także do stylu naszego łózka. W małej i ciasnej sypialni nie powinniśmy w ogóle decydować się na ciężkie formy, które zdominują takie wnętrze, a całość zamiast stylowo i wytwornie będzie prezentowała się raczej smutno i przygnębiająco. Łatwiej będzie w dużej sypialni, dobrze oświetlonej i przestronnej. Tu nie przeszkodzi nawet duże łóżko z baldachimem, które podoba się wielu osobom, a niestety nie każdy może sobie na takie pozwolić. Takie łóżka właśnie bardzo często utrzymane są w stylistyce kolonialnej, będącej połączeniem europejskiego stylu z egzotycznym. Nie bójmy się zatem dopasować do takiego łóżka równie ciekawej komody czy szafki nocnej. Równie masywną szafę dobierzmy tylko, jeśli wielkość naszej sypialni na to pozwoli.

fot.www.flatideas.com

fot.www.flatideas.com

fot.www.cadomodern.com

fot.www.cadomodern.com

Kompletnie innych modeli będą szukać sympatycy designu. Tu raczej rzadko spotkamy drewno i zdobienia, a częściej nowatorskie rozwiązania przy wykorzystaniu tworzyw sztucznych lub po prostu płyt. Designerskie łóżko będzie bardzo często proste, wręcz minimalistyczne. Spotkamy niekiedy bardzo ciekawe kształty. Zdobienia w nowoczesnym designie nie polegają na rzeźbieniach i dekoracjach, a raczej na subtelnych fakturach mebla. Spotkamy często podświetlenie ledowe na zagłówku, które cieszą się ogromną popularnością. Takie łóżka sprawdzą się w sypialniach nowoczesnych, prosto i gustownie urządzonych, pełnych ciekawych i pomysłowych rozwiązań.

fot.www.pinterest.com

fot.www.pinterest.com

fot.www.winkomex.com

fot.www.winkomex.com

Znajdzie się także rozwiązanie pośrednie dla tych, którzy nie mogą się zdecydować, czy bardziej wolą wnętrza nowoczesne, czy klasyczne. Takim rozwiązaniem mogą być łóżka z tapicerowanymi zagłówkami, które nawiązują w pewien sposób do szlachetnego stylu barokowego. Jednocześnie cechują się dość prostą formą, która świetnie komponuje się z tak dekoracyjnym zagłówkiem. Ciekawa jest także kolorystyka, którą możemy spotkać w przypadku takich łóżek. Mamy ogromny wybór. Znajdziemy łóżka czarne czy białe, proste i praktyczne, ale także bardziej zwariowane i odważne, różowe czy turkusowe. Absolutnie każdy znajdzie jak najlepsze dla siebie rozwiązanie.

fot.www.decoist.com

fot.www.decoist.com

Warto także wspomnieć o łóżkach okrągłych, o których na pewno marzy wiele osób. Taka decyzja należy jednak do tych odważniejszych i z pewnością wymaga przemyślenia. Okrągłe łózko to mebel wymagający, którego nie możemy postawić byle gdzie. Wymaga sporej przestrzeni, aby było jak najbardziej komfortowe. Ponadto, jeśli zdecydujemy się na nie, musimy pamiętać o bardzo rozsądnym doborze pozostałych dodatków. Okrągłe łóżko zawsze będzie we wnętrzu dominowało. Nie warto zatem przytłaczać go licznymi dekoracjami. Pamiętajmy o umiarze, o którym zresztą nigdy nie powinniśmy zapominać, nie tylko w przypadku urządzania wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *