Meble z pazurem i z humorem

Aby wnętrze nie było nudne i zwyczajne, dodajemy do niego wiele kolorów czy ciekawych wzorów. Możemy także zdecydować się na wyjątkowe, nietuzinkowe meble o nieoczekiwanych kształtach, które na pewno wniosą do naszej aranżacji wiele życia i ciekawego charakteru. Na rynku znajdziemy wiele całkiem oryginalnych, intrygujących, a nawet po prostu śmiesznych produktów, które spodobają się wszystkich odważnym i lubiącym ryzyko osobom.

Na uwagę na pewno zasługują meble z serii Straight Line Design, które zaskoczą niejedna osobę. Znajdziemy tu komodę w kształcie marchewki, która sprawdzi się szczególnie w pokoju dziecięcym, ale także rozwiązania do bardziej „dorosłych” wnętrz. Przechylony i zwinięty w harmonijkę stół na pewno wzbudzi zachwyt niejednej osoby, a u niektórych być może wywoła zaniepokojenie. Bo czy ten stół za chwile się nie przewróci? Szafki, które wyglądają, jakby odchodziła z nich okleina, „rozdwajająca” się komoda, czy komoda z gwiaździstą dziurą w samym jej środku…. To z pewnością meble niebanalne, niesztampowe, zaskakujące. Ich funkcja praktyczna jest jakby z boku. Ważniejszy jest na pewno efekt wizualny i emocje, jakie meble te wywołają u wszystkich oglądających czy korzystających z nich osób.

fot.www.gibraltarfurniture.com

fot.www.gibraltarfurniture.com

fot.www.straightlinedesigns.com

fot.www.straightlinedesigns.com

fot.livingdesign.info

fot.livingdesign.info

fot.www.straightlinedesigns.com

fot.www.straightlinedesigns.com

A co można powiedzieć o „rozlanym stole”? Stół Love Me wygląda jak forma z rozlanej, czerwonej farby, ściekającej na podłogę. Z pozoru może wyglądać nieco niechlujnie, przypadkowo. Tak naprawdę jednak jest to dobrze przemyślana forma, bardzo współczesna i designerska. W jakim wnętrzu taki stół będzie się dobrze prezentował? Na pewno nowoczesnym i na pewno tam, gdzie będzie mógł zostać centralnym i dominującym punktem we wnętrzu. Tak wyjątkowej formy nie wolno przecież zasłaniać innymi meblami. Czy jest to mebel praktyczny? To warto sprawdzić samodzielnie. Ale czy tylko funkcjonalność jest istotna? Czy nie warto potraktować naszych mebli i w ogóle wnętrz jak małych, prywatnych dzieł sztuki, a nie tylko zwyczajnego miejsca do egzystencji?

fot.www.zeutch.com

fot.www.zeutch.com

Energii, charakteru i stylu do każdego wnętrza wniesie także stolik w kształcie kostki Rubika. Wielokolorowy, ale zrównoważony geometrycznym kształtem wygląda gustownie i ciekawie. To świetne rozwiązanie nie tylko dla fanów tej gry, ale też dla wszystkich tych, którzy we wnętrzach i meblach widzą coś więcej niż tylko funkcjonalność. Taki stolik sprawdzi się właściwie wszędzie. W salonie, sypialni, pokoju młodzieżowym. Spodoba się starszym i młodszym.

fot.www.markpascua.com

fot.www.markpascua.com

Powyższy stolik nie powinien sprawić większych problemów w jego aranżacji we wnętrzu. Prosta forma znacznie ułatwia sprawę. Trudniej natomiast będzie ze stołem w kształcie zegarka, gdzie jego nogi to bransoletka, a blatem jest sama tarcza zegarka. Najłatwiej sobie wyobrazić ten mebel w otoczeniu absolutnie niczego. Szare ściny, proste, czarne krzesło, subtelne oświetlenie. Dobrze, tylko kto może sobie pozwolić na przeznaczenie jednego wnętrza na postawienie tam tylko stolika? Pewnie niewiele osób. Stolik Watch Table trzeba zatem potraktować jako dominantę danego wnętrza i bardzo umiejętnie, przemyślanie i rozsądnie dopasować do niego resztę detali. Sztuka trudna, nawet bardzo, ale ci, którym się ona udała, mogą cieszyć się naprawdę pięknym wnętrzem.

fot.www.leejrowland.com

fot.www.leejrowland.com

O wiele łatwiej na pewno będzie z prostszym i mniej wymagającym stolikiem Snowflake. Prosta kolorystyka, lekka, prawie zwiewna forma, a do tego blat w kształcie płatka śniegu. Odpowiednio ustawiony, w jak najlepszym oświetleniu stolik ten będzie rzucał piękne cienie. W prosty sposób zima zawita do naszych wnętrz nawet w lipcu i pokaże się tylko z tej dobrej strony. Bo zima przecież to nie tylko śniegowe zawieruchy i siarczysty mróz. Zima to też piękne, zwiewne płatki śniegu tańczące na wietrze.

fot.www.flor.com

fot.www.flor.com

Kolejnym zaskakującym rozwiązaniem będzie na pewno Illusion Table, który zresztą jest bardzo popularny wśród wszystkich miłośników współczesnego wzornictwa. Ci, którzy mieli okazję choć raz pojawić się na spektaklu iluzjonistycznym, na pewno widzieli sztuczkę z lewitującym stolikiem. Twórca Illusion Table właśnie w tym znalazł inspirację w stworzeniu swojego dzieła. Zostawił jednak sam obrus z tego stołu, który faktycznie dzięki tak lekkiej formie wygląda, jakby zawisł w powietrzu. Rozwiązanie unikalne, wymagające nowoczesnych rozwiązań już w trakcie produkcji, ale na pewno bardzo ciekawe, na które warto zwrócić uwagę. Stolik ten będzie się pienie prezentował w dobrze oświetlonych, przestronnych wnętrzach, gdzie w wyjątkowy sposób będzie rozpraszał padające na niego światło. Jedyny w swoim rodzaju, zachwycający efekt wizualny gwarantowany.

fot.www.panik-design.com

fot.www.panik-design.com

Z pomocą jednego, ale wyjątkowego mebla możemy stworzyć piękne wnętrze, które zachwyci niejedną osobę. Możemy stworzyć także wnętrze z humorem, jeśli tylko mamy taką ochotę. Nie bójmy się zatem nieoczekiwanych, czasem i nieco ryzykownych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *