Sposoby na przechowywanie drobiazgów

Przechowywanie różnego rodzaju drobiazgów, takich jak biżuteria czy kosmetyki może być czasem nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli nie dysponujemy dużą ilością miejsca na to. Czasem trzeba nieco pokombinować. W innym wypadku pozostaje nam jedynie pogodzić się z czasem niemałym bałaganem. Oto kilka ciekawych i pomysłowych sposobów, które na pewno sprawdzą się w wielu domach.

Kosmetyki i przybory do makijażu, czyli ta w zasadzie najprzyjemniejsza sprawa.

Wiele kobiet zapomina o właściwym traktowaniu pędzli, a nawet o zachowaniu w ich czystości. Prostym sposobem na pędzle będzie zwyczajny słoik ozdobiony lub też nie przez nas samych. Taki słoik możemy pomalować na dowolny kolor albo zostawić takim, jaki jest. Możemy go przewiązać wstążką czy sznurkiem jutowym. Taki słoik zresztą posłuży do przechowywania różnych innych przedmiotów. Do słoika ponadto możemy wsypać kolorowe kamyki, a nawet ryż czy ziarna kawy. Taki pojemnik na pewno będzie ozdobą każdej toaletki.

Perfumy z kolei będą znakomicie się prezentowały na ozdobnych, kolorowych tackach, a nawet talerzach. Piękne flakoniki na dekoracyjnej tacce na pewno staną się uroczą kompozycją.

Wiele kobiet ma duże problemy z przechowywaniem wsuwek, które nieraz można znaleźć w praktycznie każdym miejscu w domu. Tu sprawdzi się pojemnik na wykałaczki, a nawet na Tictac-i. W ten sposób zawsze będziemy mieć wszystkie wsuwki w jednym miejscu.

Jako miejsce do przechowywania kosmetyków w różnorodnych kształtach świetnie sprawdzi się patera na ciasto. Może być ona dwu- czy nawet trzypoziomowa. Z łatwością poustawiamy na niej wszystkie buteleczki i tubki, a dodatkowo będziemy mieć do nich łatwy dostęp.

Do przechowywania cieni do powiek może natomiast posłużyć pojemnik na wizytówki, gdzie z łatwością poustawiamy wszystkie pudełeczka.

Tusze do rzęs i kredki potraktujmy jak długopisy i zwykłe przybory. Możemy je przechowywać podobnie jak pędzle w ozdobionym przez nas słoiku. Może być to także piękna, wysoka szklanka, a nawet doniczka. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Nie wszyscy oczywiście chcą mieć te piękne szklanki czy słoiki poustawiane na toaletce czy w innym miejscu. Czasem faktycznie lepiej mieć je pochowane w szufladzie czy szafce. W sklepach możemy znaleźć bardzo praktyczne organizery do szuflad, w których pochowamy wszystkie drobiazgi. Zamiast jednak kupować taki organizer, możemy posłużyć się zwyczajnym pojemnikiem na sztućce, który sprawdzi się równie dobrze.

Biżuteria

Do przechowywania biżuterii nadają się wszystkie kubki, filiżanki czy dekoracje spodeczki.

Naszyjniki mogą z powodzeniem zawisnąć na zwyczajnych haczykach na ręczniki. Plus tego rozwiązania jest taki, że możemy je umieścić praktycznie wszędzie: na ścianie, ale także w szafie, jeśli nie chcemy wyeksponować naszej kolekcji.

Bardzo praktycznym sposobem na przechowywanie bransoletek z kolei będą rolki po ręczniku papierowym czy nawet papierze toaletowym. Możemy je oczywiście dowolnie ozdobić i umieścić w pudełku. Wszystkie bransoletki będziemy mieć zawsze pod ręką.

Do przechowywania biżuterii wreszcie świetnie sprawdzą się wszelkie pudełka i szkatułki, jakie na pewno znajdziemy w każdym domu. Jeśli nie zadowala nas ich wygląd, możemy je przyozdobić w dowolny sposób, czy to przemalować, czy też posłużyć się metodą decoupage.

Bielizna i akcesoria

Świetnym, tanim i prostym sposobem na przechowywanie skarpetek są pudełka po butach. Możemy je z łatwością schować w szufladzie. Jeśli wykorzystamy ich kilka, doskonale spełnią funkcję praktycznego organizera.

Akcesoria biurowe

Tu kolejny raz sprawdza się wszelkiego rodzaju kubki, słoiki i inne pojemniki. Na biurku dochodzą także wszelkie drobne przedmioty, takie jak spinacze czy szpilki. Z łatwością możemy je pomieścić w kolorowych, silikonowych foremkach na muffinki, które nie dość, że się po prostu sprawdzą, to jeszcze będą się świetnie prezentowały. Zamiast foremek możemy także użyć małych pudełek po kremach czy innych kosmetykach, szklanych świeczników, czy nawet pojemników na przyprawy. Aby zapobiec powstaniu bałaganu na biurku lub w szufladach, możemy użyć listwy magnetycznej, na której będziemy umieszczać wspomniane wyżej metalowe pojemniki na przyprawy. To proste rozwiązanie, które wymaga naprawdę minimalnego wysiłku, a daje zaskakujące efekty.

Torebki

W tym wypadku warto przede wszystkim pamiętać o prawidłowym przechowywaniu. Nasze torebki warto zatem wypchać nawet gazetami, aby nie straciły swojego kształtu. Te, które mają jakieś dekoracyjne, drobne elementy możemy włożyć do zwykłej torebki, co zabezpieczy je przed uszkodzeniem. Najprostszym sposobem na przechowywanie torebek czy to w szafie, czy nawet na ścianie będą zwykłe haczyki na ręczniki. Możemy je umieścić, gdzie tylko chcemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *