Toaletki do kobiecej sypialni

Chyba mało która kobieta nie chciałaby posiadać swojej własnej toaletki. Ten prosty mebel w każdej sypialni stworzy miejsce tylko dla pani domu, przeznaczone tylko jej przyjemnościom. Niewątpliwie toaletka to mebel typowo kobiecy, raczej trudno utożsamiać ją z pełnym testosteronu mężczyzną.

Z racji, że upodobania są bardzo różnorodne, to również modeli toaletek mamy bardzo wiele. Dzięki temu praktycznie każda kobieta znajdzie idealne dla siebie rozwiązanie. Znajdzie coś ta romantycznie usposobiona, ta ceniąca ponadczasową klasykę, jak również miłośniczka współczesnego minimalizmu.

fot.www.alibaba.com

fot.www.alibaba.com

Pierwotnie toaletka powinna się kojarzyć z bogato zdobionym, bardzo reprezentacyjnym stylem rokoko. Takie też są meble z tej epoki lub stylizowane na tę epokę. Taka toaletka będzie miała mnóstwo detali, kunsztownych ozdób, dekoracji. Pojawią się motywy kwiatowe, bardzo kobiece i wyszukane. Decydując się na toaletkę w stylu rokoko, pamiętajmy, że na pewno zdominuje ona każde wnętrze. Nie będzie zatem dobrym rozwiązaniem do małej sypialni. Sprawdzi się raczej w przestronnych wnętrzach inspirowanych tym stylem. Styl rokoko nie jest też dla każdego. Obecnie coraz więcej osób ceni rozwiązanie minimalistyczne, dlatego tak bogato zdobiony mebel może być dla nich niepraktyczny. Bez wątpienia jednak taka toaletka to piękny, wytworny mebel.

fot.www.pinterest.com

fot.www.pinterest.com

Niemniej kobiecy jest ostatnio bardzo popularny styl shabby chic. Subtelne, postarzane mebel maja swój urok, a toaletka w takim stylu na pewno spodoba się wszystkim romantyczkom. Toaletka w ty stylu będzie tez subtelniejsza, mniej masywna, lżejsza i bardziej delikatna. Sprawdzi się zatem również w mniejszej i skromniejszej sypialni, której na pewno doda wiele uroku. Duża rolę odgrywa tu także kolorystyka. Z shabby chic kojarzy nam się biel, pastele, szarość, mięta. Takie kolory zawsze rozjaśnią każde wnętrze, a prezentują się bardzo pięknie.

fot.www.shiloufurniture.com

fot.www.shiloufurniture.com

Miłośnikom klasyki spodobają się także dwa inne style. Pierwszym z pewnoscią będzie art deco. O ile pierwotnie meble te były nieco cieżkie i masywne, to te produkowane obecnie a inspirowane art deco są mniejsze, ale niemniej piękne i eleganckie. Taki styl to z pewnością rozwiązanie dla osób lubiących drewno, jego naturalną kolorystykę i ponadczasowy styl. Toaletka taka znakomicie połączy prostotę z elegancją i sprawdzi się w bardzo różnorodnych wnętrzach. Nie musimy już całej sypialni urządzać w wybranym stylu. Art deco doskonale wkomponuje się we wnętrza klasycznie urządzone, jak również te nieco bardziej nowoczesne.

fot.www.andersonbradshaw.co.uk

fot.www.andersonbradshaw.co.uk

Drugim stylem, który z pewnością przypadnie do gustu tradycjonalistom jest styl kolonialny. Jego podstawą jest przede wszystkim drewno w pięknej, egzotycznej kolorystyce. Samo to już nadaje takim meblom wiele uroku, którego na pewno nie da się osiągnąć przy pomocy rodzimych gatunków, a tym bardziej tworzyw sztucznych. Taka toaletka również będzie masywna, ale i bardzo elegancka. Sprawdzi się zarówno w sypialni całkowicie urządzonej w tym stylu, jak również bardziej klasycznej i stonowanej.

fot.www.furnituremind.co.uk

fot.www.furnituremind.co.uk

fot.www.chicagomutual.org

fot.www.chicagomutual.org

Toaletki występują jednak nie tylko w klasycznym kształcie i stylistyce. Znajdziemy także modele bardzo nowoczesne, wręcz futurystyczne. Do takich na pewno zalicza się prosta toaletka w połyskującym kolorze, dzięki któremu mamy wrażenie, że cały mebel został wykonany ze szkła. Jest to na pewno rozwiązanie dla osób odważnych, niebojących się nieco ryzykownych rozwiązań. Sprawdzi się w designerskich, nawet futurystycznych i bardzo pomysłowo urządzonych wnętrzach. Pomimo prostej linii wciąż jest kobieca i stylowa. Bardziej spokojnym i z pewnością dla wiele osób bardziej przystępnym rozwiązaniem będzie prosta, minimalistyczna toaletka w białym kolorze. Tu nie znajdziemy żadnych zbędnych ozdób, dekoracji, motywów kwiatowych. Tu mamy jedynie prostą formę, która jednak wciąż wygląda bardzo ciekawie. Takie meble przeznaczone są do sypialni nowoczesnej, konsekwentnie urządzonej w tym stylu.

fot.www.hampshirefurniture.co.uk

fot.www.hampshirefurniture.co.uk

Jednak nowoczesność to nie tylko proste, minimalistyczne formy. Nie można nie wspomnieć bowiem o bardzo popularnym stylu industrialnym, który coraz częściej pojawia się w naszych wnętrzach. Ciekawa jest nie tylko jego stylistyka, ale również sposób wykonywania tych mebli. Na uwagę na pewno zasługuje toaletka wykonana z drewna recyklingowego. Kiedy pani domu spojrzy na taką toaletkę, będzie mogła się zastanawiać, czy jej ukochany mebel był w poprzednim życiu drzwiami wejściowymi czy może starą szafą. Mebel nowoczesne są także bardzo praktyczne. Toaletka może być w razie potrzeby biurkiem i odwrotnie. Z tego względu takie rozwiązania będą idealne dla osób nieposiadających dużych mieszkań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *