Urządzamy ekologiczną łazienkę

Mówiąc „ekologiczna łazienka” nie mamy tylko na myśli jej wygląd zewnętrzny. Mowa tu o licznych, bardzo istotnych rozwiązaniach mających dobroczynny wpływ lub po prostu minimalizujących zły, sposobach i produktach.

Najłatwiej będzie zaaranżować zewnętrznie taka ekologiczną łazienkę. Duże znaczenie ma tu kolorystyka. Warto wybrać jak najbardziej naturalne kolory występujące w środowisku. Będzie to zatem oczywiście zieleń, która ponadto ma działanie kojące i uspokajające, ale też wniesie do każdego wnętrza wiele pozytywnej energii. Będą to także wszelkie odcienie brązu, od jasnego, kojarzącego się z piaskiem do tego najciemniejszego. W kolorze zielonym możemy mieć wszelkie dodatki, ręczniki, zasłonę prysznicową. Nie bójmy się także umieszczenia w łazience żywych roślin. Co może być bardziej naturalne od prawdziwej rośliny? Z kolorem brązowym może być nam łatwiej, ponieważ w takiej kolorystyce występuje wiele mebli łazienkowych.

Ważne są także materiały. Drewno i kamień doskonale wkomponują się do naszej ekologicznej łazienki. Istnieją gatunki drewna, które bez problemu wytrzymają wilgoć i zachowają swój wygląd na długie lata. Możemy mieć drewnianą podłogę lub po prostu meble i dodatki. Każdy element drewniany w ekologicznej łazience jest jak najbardziej wskazany. Nie bójmy się także używać kamienia. Istotne są ponadto materiały tych mniejszych, ale równie ważnych dodatków. Zdecydujmy się zatem na ręczniki ze 100-procentowej bawełny z ekologicznych upraw. W licznych sklepach znajdują się różnorodne chodniczki z recyklingu, które są i ładne, i praktyczne, a ponadto eko. Znajdziemy także zasłony prysznicowe tkane z konopi. Nie bójmy się juty, wikliny. Zauważmy także, że w tak ekologicznej łazience bardzo nieładnie będą wyglądały kosmetyki testowane na zwierzętach. Żyjmy w zgodzie z naturą. Królik wcale nie musi umrzeć dla naszego żelu pod prysznic.

Kolejna istotna sprawa w każdej ekologicznej łazience to oczywiście rozsądne gospodarowanie wodą. O tym warto pomyśleć już w trakcie urządzania jej. Ciekawym rozwiązaniem jest zainstalowanie baterii bezdotykowej. Dzięki niej zużywamy wodę faktycznie wtedy, kiedy jej potrzebujemy. Rozwiąże to problem marnotrawstwa wody np. w trakcie mycia zębów. Niektórzy decydują się ponadto na zamontowanie perlatorów i ograniczników wypływu wody. Te produkty w perspektywie roku pozwalają na oszczędzenie naprawdę sporej ilości wody, a także niemałej kwoty pieniędzy, co przecież także ma znaczenie.

Jeszcze przed sama aranżacja łazienki warto zauważyć, że prysznic zawsze będzie oszczędniejszy od wanny. Być może niektórym trudno będzie sobie odmówić długich kąpieli. Argumentem przemawiającym za posiadanie wanny jest tak naprawdę tylko przyjemność. Kabina prysznicowa jest korzystna ze względu na ekologię, oszczędność pieniędzy, a także ze względu na nasze zdrowie.

Nie zapomnijmy ponadto o zakupie żarówek energooszczędnych do naszej łazienki.

Łazienka ekologiczna to miejsce, gdzie w pełni poczujemy, że żyjemy w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Na pewno da nam to satysfakcję i niewątpliwą przyjemność. Atutów takich ekologicznych rozwiązań jest naprawdę wiele i, co najważniejsze, coraz więcej osób je zauważa.

fot.www.inhomeland.tk

fot.www.inhomeland.tk

fot.www.sheknows.com

fot.www.sheknows.com

fot.www.homeconceptor.com

fot.www.homeconceptor.com

fot.www.styleathome.com

fot.www.styleathome.com

fot.www.pinterest.com

fot.www.pinterest.com

fot.www.palatinremodeling.com

fot.www.palatinremodeling.com

fot. www.houselogic.com

fot. www.houselogic.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *