Urządzamy mały przedpokój

Nie ulega wątpliwości, że wizytówką każdego domu czy mieszkania jest przedpokój. To tu wchodzą najpierw nasi goście i od tego, co zobaczą po przejściu przez próg zależy często ocena naszego mieszkania, a także i nas samych. Wszyscy wiemy przecież, że to, jak wyglądają nasze wnętrza, wiele mówi o nas. I tą drogą idąc, na nic się zda pięknie urządzony salon pełen antyków, jeśli przedpokój mamy surowy i pozbawiony stylu i charakteru.

Łatwo jest urządzić szykowny przedpokój jeśli jest on duży i przestronny. O wiele trudniej natomiast jeśli jest on mały, ciasny, a wręcz mikroskopijny. Wtedy można poczuć się jak Japończycy w swoich słynnych mikromieszkaniach służących większości tylko za praktyczną sypialnię. Polacy jednak Japończykami nie są i w swoich domach mieszkają, a nie tylko bywają. Dlatego warto też, aby czuli się w nich przyjemnie i komfortowo.

Na urządzenie małego przedpokoju jest kilka sposobów. Niewątpliwie ułatwiają to pomysły współczesnych projektantów, którzy wprost prześcigają się w tworzeniu nowych, coraz bardziej oryginalnych rozwiązań mających ułatwić korzystanie z nawet malutkiego przedpokoju. Do takich rozwiązań można na pewno zaliczyć popularne dość ostatnimi czasy naklejki na ścianę. W różnorodnych sklepach z akcesoriami do wnętrz można znaleźć takie naklejki w wielorakich kształtach i kolorach. Na uwagę zasługują te, które przypominają wieszaki, a nawet szafki na buty. Możemy znaleźć zatem naklejane wieszaki w starodawnym, klasycznym kształcie, a także szafki w stylu barokowym. Takie naklejki nie zajmują praktycznie miejsca, a wyglądają niezwykle efektownie. W wybrane miejsca na ścianie należy jedynie wkręcić właściwe haki, na których będziemy wieszać ubrania. Dla mikroskopijnego przedpokoju jest to znakomite rozwiązanie pozwalające na stworzenie ciekawego i niebanalnego stylu.

Tradycjonalistom naklejki ścienne nie muszą przypaść do gustu, jednak i dla nich znajdzie się parę ciekawych rozwiązań. Przede wszystkim w przypadku małego przedpokoju pamiętajmy o tym, aby wszystkie wybrane do niego meble były w jednym stylu, a na pewno w jednym kolorze. Jeśli zatem zdecydujemy się za szafkę na buty w kolorze orzechowym, to reszta dodatków również powinna tak wyglądać. Standardowo dobrym wyborem będzie jasna kolorystyka, która jest zalecana we wszystkich wnętrzach niewielkich rozmiarów. W wielu salonach meblowych można spotkać już gotowe zestawy do przedpokoju składające się z niewielkiego wieszaka i szafki na buty, która często jest jednocześnie wygodną ławką.

Ciekawym pomysłem do przedpokoju, a także coraz częściej spotykanym jest komoda. Można w niej przechowywać różnego rodzaju drobiazgi, a przy tym taki mebel jest często bardzo piękny i wnosi do przedpokoju wiele szyku. Nad taką komodą spotyka się równie często lustro. Bez wątpienia lustro optycznie powiększa każde pomieszczenie i równie dobrze spisze się właśnie w przedpokoju. Najlepiej byłoby, gdyby wisiało naprzeciwko drzwi. Wtedy stuprocentowo spełnia swoją funkcję.

Urządzając mały przedpokój, warto przyjrzeć się pomysłom współczesnych designerów. Można znaleźć ciekawe inspiracje na wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku właśnie w tym pomieszczeniu. Niektóre naprawdę nietuzinkowe rozwiązania mogą sprawić, że nawet proste i skromne wnętrze nabierze niesamowitego charakteru.

Faktycznie urządzanie ciasnego przedpokoju nie jest łatwe. Trudno jest bowiem połączyć na tak małej powierzchni funkcję użytkową ze stylem. Nie jest to jednak niemożliwe. Odrobina wysiłku i spora doza wyobraźni popłacają.

 

 

Źródło: www.oopsiak.soup.io

Źródło: www.oopsiak.soup.io

 

 

Źródło: www.oopsiak.soup.io

Źródło: www.oopsiak.soup.io

 

 

 

Źródło: www.oopsiak.soup.io

Źródło: www.oopsiak.soup.io

 

 

 

 

Źródło: www.oopsiak.soup.io

Źródło: www.styleroom.se

 

 

Źródło: www.styleroom.se

Źródło: www.styleroom.se

 

Źródło: www.styleroom.se

Źródło: www.styleroom.se

 

 

Źródło: www.interiorholic.com

Źródło: www.interiorholic.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *