Znaki zodiaku a urządzanie wnętrz

Nie każdy wierzy w astrologię, niektórzy patrzą na nią zapewne z przymrużeniem oka. Dopasowując jednak style w urządzaniu wnętrz do cech przypisywanych poszczególnym znakom zodiaku, trzeba przyznać, że coś w tym jest.

Koziorożec

Lubi lekki minimalizm, nie surowy, ale stylowy. Optymalny będzie dla niego styl skandynawski, czyli prosty, ale z ogromnym naciskiem na jasną kolorystykę. Nie tylko jasne, ale wręcz białe powinny być tkaniny, meble, nawet dodatki. Do tego jednak dobrze dopasować ciepłe, naturalne detale, dzięki którym wnętrze stanie się nieco bardziej przytulne, a nie tylko chłodne i sterylne. Wszystko ma swoje miejsce, jest ład, porządek, ale niewymuszony, bez chorobliwego perfekcjonizmu. Nie ma szaleństwa, ale jest styl i harmonia.

Wodnik

We wnętrzach osób spod tego znaku zodiaku rzuca się przede wszystkim artystyczny nieład. Znajdą się tutaj zatem niebanalne ozdoby, często ekstrawaganckie, na pewno zwracające uwagę. Nie ma tu miejsca na monotonię i ład. W takich wnętrzach znajdziemy również liczne ozdoby, niewielkie bibeloty i wiele innych na pewno gustownych i stylowych dekoracji.

Ryby

Osoby spod tego znaku bardzo często są wrażliwe i obdarzone bujną wyobraźnią. W ich wnętrzach znajdziemy zatem fantazyjne wzory, często dość subtelne, ale na pewno nietuzinkowe. Delikatność i zwiewność charakterystyczną dla Ryb odnajdziemy przede wszystkim w falistych kształtach, meblach o gładkich, zaokrąglonych krawędziach. Będzie tutaj także wiele dodatków kojarzących się z naturą, zwłaszcza z wodą.

Baran

To zwykle osoby ceniące nowoczesność i funkcjonalność. Idealne dla nich są innowacyjne meble modułowe: meblościanka będąca także łóżkiem czy składany stół na 12 osób. Osoby spod znaku Barana lubią wyraziste kolory, zdecydowane, wnętrza praktyczne i wygodne. Na pewno w domu takiej osoby nie znajdziemy zbierających kurz bibelotów, ponieważ są one zwyczajnie niepotrzebne.

Byk

W tych wnętrzach z kolei znajdziemy bardzo dużo stylowych ozdób. Dekoracje to z pewnością ulubiony element wnętrz osób spod tego znaku. Nie będą to jednak byle jakie dekoracje. Powinny wyglądać bardzo bogato. Przepych i ozdoby – przez te dwa elementy tak lubiane przez Byków szczególnie dobrze można do nich dopasować wnętrza w stylu barokowym.

Bliźnięta

To osoby ceniące wnętrza, które łączą funkcjonalność z nowoczesnością, ale również ze stylem. Będą się zatem dobrze czuły w lekkich i jasnych aranżacjach, również tych w stylu skandynawskim, ale niepozbawionych ciepłego stylu. Bardzo ważnym elementem w mieszkaniu osób spod tego znaku jest funkcjonalność. Wygodne biurko, praktyczna sofa na więcej niż dwie osoby, stojak na płyty zamiast wazonu itd. Wszystkie te elementy mają być po prostu przydatne.

Rak

Okazuje się, że bardzo często osoby spod tego znaku są romantykami. Widać to bardzo wyraźnie w ich wnętrzach. Dominuje delikatna, subtelna kolorystyka, pastele, beże, róże, biel. Mebla powinny mieć sporo ozdobień, bardzo delikatnych, ale i stylowych. Odpowiedni dla każdego Raka będzie styl shabby chic, ale również prowansalski, który jest przecież niebywale romantyczny i kobiecy.

Lew

Wnętrza osób spod znaku Lwa są odważne, wyraziste i pełne zdecydowanych rozwiązań. Osoby takie cenią designerskie dodatki, nietypowe kształty i fantazyjne kolory. Lubią zarówno styl modernistyczny, jak i pop-art. W różny, często zaskakujący sposób łączą je po to, aby otrzymać niepowtarzalną, jedyną w swoim rodzaju całość. Wnętrza te mają przede wszystkim zwracać uwagę.

Panna

Okazuje się, że większość Panien to perfekcjonistki/-iści. W ich mieszkaniu nie ma miejsca nieporządek. Tu wszystko jest długo i dokładnie przemyślane, każdy dodatek do czegoś pasuje. Nie ma absolutnie nic zbędnego. Wnętrza Panien są ponadczasowe, pełne funkcjonalnych, stylowych i eleganckich mebli, które nigdy nie wychodzą z mody. Z kolorów najczęściej można tu natomiast spotkać czystą i jakże perfekcyjną biel.

Waga

Idealnym rozwiązaniem dla osób spod znaku Wagi będą wnętrza w stylu glamour. Połączenie nowoczesności z gustowną elegancją to to, co Wagom się podoba najbardziej. Ważne też, aby aranżacje takie wyglądały na bogate. Sprawdzą się tu zatem grube, połyskujące materiały, takie jak choćby aksamit. Intrygująca kolorystyka, a do tego bogate, eleganckie dodatki srebrnym lub złotym kolorze na pewno sprawią, że wnętrza nabierze wiele przepychu.

Skorpion

Takie osoby z kolei lubią te najbardziej zaskakujące i nieoczekiwane rozwiązania. Ogromne obrazy przedstawiające abstrakcyjne wizje artysty, do tego minimalistyczne dodatki. Skorpiony na pewno lubią wnętrza nowoczesne, ale też nie takie, które będą jedynie ozdobne, tylko wyglądające, a nie praktyczne. Znajdziemy zatem w takich wnętrzach również ciepłe tkaniny, które przypominają, że dom to jednak dom.

Strzelec

To osoby zakochane w wielu stylach i śmiało je łączące. Różowa kanapa w stylu rokoko przy nowoczesnym stoliku. Rustykalny, drewniany stół wraz z designerskimi krzesłami – najlepiej sześcioma innymi. Takie właśnie połączenia można spotkać w aranżacjach Strzelców. Teoretycznie zupełnie niespójne, a w efekcie bardzo interesujące. Znajdą się tu i kwiatowe motywy, i orientalne, i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *